Coco Chanel, Blake Lively a Mademoiseille

12. ledna 2011

Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension

Blake Lively se stala novou tváří Chanelu.
Konkrétně tváří pro řadu kabelek Chanel Mademoiselle, která byla představena poprvé loni v květnu v Saint-Tropez v rámci kolekce Chanel - Cruise 2011.

Blake se tak začlení po bok dalších známých hereček, které již měly tu čest objevit se v chanelovských kampaních - například Keira Knightley pro parfém Coco Mademoiselle, Vanessa Paradis pro kabelky Coco Cocoon a rtěnku Rouge Coco nebo Audrey Tautou, která převzala po Nicole Kidman roli tváře pro parfém Chanel No. 5.

Ačkoli všechny výše jmenované mi k Chanelu sedí, Blake ani trochu - její neustálá americká vysmátost se mi s touto distingovanou značkou tak nějak tluče.


Focení pro kampaň, kterého se ujal osobně sám velký Karl, neprobíhalo nikde jinde, než na slavné pařížské adrese 31 Rue Cambon.

Image Source


V domě č. 31 v ulici Cambon si Coco Chanel zřídila svůj první ateliér.
V přízemí byl salón a butik, v prvním patře šatny pro haute couture modely, ve třetím její byt a ve čvrtém její dílna. Všechny čtyři patra jsou spojena točitým zrcadlovým schodištěm, které Coco sama navrhla - vždy tak měla přehled, co se děje v nižších poschodích.
Při přehlídkách, které se konaly v přízemí, pravidelně sedávala na patém schodě odshora a (sama nepozorována) pozorně sledovala reakce publika na předváděné modely.


Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension

Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension

Image Source

Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension,Photobucket Uploader Firefox Extension

Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension

Image Source,Photobucket Uploader Firefox ExtensionZvláštností bytu bylo, že v něm chyběla ložnice, Coco ho využívala spíše k přijímání návštěv, spát chodívala každý den do pět minut chůze vzdáleného hotelu Ritz na Place Vendome, kde si pronajímala soukromé apartmá s vlastním vchodem. Když se ráno vracela do ateliéru, požadovala, aby byl před jejím příchodem celý provoněn "pětkou".
Mimochodem, víte, že tvar flakonu slavného Chanelu No. 5. byl údajně vytvořen právě podle tvaru náměstí Place Vendome? Řekla bych, že to docela sedí :)

kompletní článek najdete zde: http://www.notcot.com/archives/2007/09/chanel-proporti.php

Photobucket


Butik je na této adrese dodnes. Byt Coco - kde se jakoby zastavil čas, od dob bývalé majitelky se nic nezměnilo - je v současnosti využíván pro rozhovory s novináři a fashion focení.


Image Source,Photobucket Uploader Firefox ExtensionAle zpátky k Lively.

Co se řady kabelek Coco Mademoiselle týče, jde o obdélníkovou kabelku, s typickým chanelovským prošíváním, kovovým řetízkem a přívěskem se zdvojeným písmenem C.
Nabízena je v široké škále velikostí, barev i materiálů (od žeržeje, plátna a saténu až po telecí, krokodýlí nebo žraločí kůži). Ceny u základních modelů se pohybují mezi $2000 a $3300, ale v případě vzácných kůží mohou dosáhnout až $30 000.

Osobně tímto výtvorem nijak uchvácena nejsem, klasická 2.55 mi přijde rozhodně hezčí.


Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension
Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension
Photobucket


Mimochodem Georgia May Jagger, která byla nafocena právě pro kampaň Cruise 2011, mě jako Chanel modelína také příliš neoslovila. Když už nic jiného, tak Blake je narozdíl od ní alespoň hezká. Ale taťkovo jméno nedostatek atraktivity očividně spolehlivě vyvážilo ;)
Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension


Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension


Image Source,Photobucket Uploader Firefox Extension
Kampaň s Blake Lively se má v časopisech objevovat od dubna.
A jak se líbí nové kabelky a Blake vám?

4 comments

21. srpna 2012 v 12:50

Ahoj, hezký článek, se vším souhlasím..!
Nevíš náhodou, jak je přístupný její byt pro turisty? Nějak to nemůžu najít..Jestli bych se chtěla někam podívat, tak tam..

22. srpna 2012 v 1:37

@Luisa byt bohužel přístupný není :) dole v přízemí je stále Chanel butik, nahoře v budově má svůj ateliér sám velký Karl - takže do bytu asi jedině přes něj ;)))

22. srpna 2012 v 10:50

:-D :-D haha já právě četla někde, že je možné se tam podívat jako že ala muzeum.. hmm tak smolík pacholík, jako vždy ;-) Každopádně díky, Karla asi nebudu tentokrát obtěžovat..

22. srpna 2012 v 20:46

@Luisa to ne no :) jako ono by to jistě šlo domluvit, kdyby byl člověk třeba novinář a pro podobné oficiální účely, ale běžně se tam člověk nemá šanci dostat

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...